Jak wybrać styl swojej marki? Proste brandingowe ćwiczenie

Czyli co zrobić, kiedy zupełnie nie masz pomysłu na na wygląd swojej marki. Zatrzymaj się i podejdź do tematu strategicznie.

Tworzysz swój biznes, udzielasz się na socjalach, masz klientów. Świetnie! Robisz i tak więcej niż większość ludzi, którzy się nie odważyli i tylko snują plany. Jednocześnie masz wrażenie, że twój wizerunek jest przypadkowy i jakiś taki… BEZ Ładu i składu?

Zrób jedno proste ćwiecznie:

Włącz kilka swoich filmów z Instagrama, przeczytaj ostatnie 5 postów. Jak piszesz i się prezentujesz? Jakiego używasz języka? Jak się ubierasz i w jakim jesteś otoczeniu? Zapisz swoje obserwacje

A teraz druga część zadania:

Zastanów się, jakie emocje i odczucia chcesz jako marka wzbudzać w odbiorcach.

i teraz najważniejsze: wnioski!

Czy sposób, w jaki prezentujesz swoją markę w sieci odpowiada odczuciom, które chcesz wzbudzać?

Jeśli marzysz o marce przystępnej i kumpelskiej, nie pisz postów jakbyś robiła wypracowanie. Jeśli chcesz, żeby ludzie kojarzyli twoją markę z luksusem, nie nagrywaj w lesie na spacerze z psem (przynajmniej dopóki jesteś na etapie budowania świadomości marki).

Kiedy zaczynasz i testujesz ofertę, treści i formaty, to oparcie tożsamości wizualnej na temperamencie i odczuciach wobec marki pozwoli ci na eksperymentowanie z designem i jednoczesną spójność.

Możesz wpisać swoją markę w określony typ: szczery, kompetentny, ekscytujący, ekskluzywny lub surowy. Będzie ci o wiele łatwiej uporządkować swój branding.

O drodze do wizerunku, który ma sens i jest zgodny z twoją osobowością napisałam darmowy e-book, który dostaniesz zapisując się na newsletter na stronie głównej Brandottie.

autorka: Asia Brom Asia Brom